Rady na Pleť

 

Žádný krém vaši pleť nerozjasní a neubere ji na věku, pokud pleti nedodáte potřebou výživu i zevnitř těla.

 

- Jestliže chcete sáhnout po hydratačním krému, aby Vaše pleť nevypadala unaveně a byla dostatečně zásobena vodou, proč si nekoupit balenou vodu a nevypít 2-3 litry denně? Účinek je zaručený. Nejenže pokožka celého vašeho těla bude dostatečně hydratovaná, budete se cítit skvěle a méně unavená.

 

- Osvědčilo se mi, koupit si v lékárně vitamín E v tobolkách. Ty propíchněte a tekutinou potřete obličej a krk.

 

-  Vitamín C rozjasňuje pleť, zároveň snižuje ospalost a únavu. Jezte hodně ovoce. Především citrusové plody, ale také nať petržele, papriku, černý rybíz, jahody. Obecně více vitamínu C potřebují především alkoholici, kuřáci, lidé kteří často užívají aspirin nebo antikoncepční prostředky.

 

-  Na unavené nebo opuchlé oči použijte plátky okurky či studené vyluhované čajové pytlíky. Položte je na víčka a chvíli relaxujte. Ale vydatnému spánku se stejně nic nevyrovná.

 

-  Zkuste koupel v mléce. Napusťte si vanu vodou a do ní přidejte sklenici mléka. Pleť budete mít sametově hebkou.

 

-  Máte ztvrdlou kůži na patách nebo velmi suchou pokožku na rukou? Na změkčení takto postižených míst stačí koupit kosmetickou vazelínu. Prodává se ve vaničkách, cena je okolo 70,- Kč. Vydrží dlouho a nádherně změkčuje kůži. Je dobré si ji natřít večer na chodidla, obléct ponožky a nechat působit přes noc. Ráno budete mít kůžičku jako mimino.

 

-  A co na popraskané rty? Stačí med. Nejen, že působí hojivě na drobná poranění kůže, má antibakteriální účinek, ale je také výbornou pochoutkou.

 

-  Chcete mít lesklé vlasy? Opláchněte vlasy nakonec studenější vodou a občas do ní přidejte pár kapek citrónu.

 

-  V jarních a letních teplých dnech se doporučuje mít po ruce vodu ve spreji a osvěžovat jí pleť. Kupte si prázdný malý flakónek s rozprašovačem, nalijte do něj pitnou vodu a uvidíte, jak příjemné je to osvěžení.