Vlasy-Obličej-Ruce

 

VLASY

1. Nejméně dvakrát týdně vlasy proplachovat v čaji z kopřiv s pár kapkami citrónu nebo octa. Při nadměrném vypadávání vlasů.

2. 100 g kopřivy zalejeme 0,5 litrem vařící vody a po vychladnutí přidáme půl litr 4% octa. Vlasy proplachujeme denně po dobu deseti dnů. Pro zlepšení kvality vlasů.

3. Vaječno - olejový zábal: 1 žloutek + olej (nejlépe ricínový, protože je v poměru 1:10 rozpustný ve vodě) + pár kapek citrónu = smíchat, nanést na vlhké vlasy. Nechat zapařit (např. dát vlasy pod koupací čepici). Po cca 15minutách dobře opláchnout. Pro výživu vlasů.

4. Vaječno - pivní zábal : 1 žloutek + 30ml piva = smíchat, nanést na vlhké vlasy. Nechat "zapařit" (např. dát vlasy pod koupací čepici). Po cca 15 minutách dobře vymýt. Pro výživu vlasů.

5. 20g sušeného mletého kořenu nebo listů lopuchu necháme luhovat ve 1/4 litru teplé vody. Přecedíme přes husté sítko. Proplachujeme vlasy. Při nadměrném vypadávání vlasů a tvorbě lupů.

6. 50g květu lípy zalejeme 1 litrem vody a necháme 30 minut luhovat.Podle potřeby zředíme vodou a následně ve zředěném výluhu proplachujeme vlasy. Vlasy jsou lesklé a voní medem.

OBLIČEJ

1. Vypínací maska - bílek naneseme na vyčištěný obličej a bílek necháme zaschnout. Obličej dobře opláchneme.

2. Dvě lžíce tvarohu + 1/4 salátové okurky rozdrcené na kaši = natřít na obličej a krk, po 20 minutách smýt studenou vodou.

3. 1/2 kelímku smetanového jogurtu + 125ml plnotučného mléka = naneseme na obličej, necháme zaschnout. Pak dobře smyjeme.

RUCE

1. Uvařené brambory se rozetřou s mlékem na kaši. Přidá se do nich pšeničná mouka, až vznikne pasta. Naneseme na ruce, necháme působit deset minut. Po té opláchneme a ruce natřeme polomastným krémem. Používá se na popraskané ruce.