Před jakýmkoliv použitím je nutné kámen očistit od negativních vibrací, které na něm mohly být zanechány těmi, kteří s ním manipulovali, než se dostal k nám. Obecně ho necháme pár minut pod proudem chladné vody, nebo můžeme nechat přes noc v roztoku kuchyňské soli. Ráno ho vyjmeme, opláchneme pod studenou vodou a necháme nabít na světle. Nikdy ne na přímém slunci! Poté můžeme kámen používat.

Stejný postup použijeme, pracoval-li s kamenem někdo jiný nebo nemocný.

Je velmi důležité kameny pravidelně čistit, i když je používáme, nosíme jen my sami. Energetické vibrace - naše smutky, nemoci, negativní zážitky a prožitky, se v něm ukládají a po vyčerpání "kapacity" nám je může kámen začít vracet zpět nebo ho to může zcela zničit - začnou se objevovat trhlinky, praskliny, dochází ke ztrátě lesku, kámen působí dojmem "těžkosti".

Použití drahých kamenů

Nejjednodušší je nosit jako šperk; tímto způsobem působí jejich vibrace jak na naše energetická těla, tak i na tělo fyzické. Harmonizují, zušlechťují a oživují nejrůznější stránky naší bytosti a podporují a vlastní schopnost těla k uzdravení.

Pokládáním na postižená místa; jde o velmi vhodný způsob použití, neboť zde vibrace kamenů působí přímo na energetické blokády, jež bývají obvykle příčinou příznaků různých nemocí.

Pokládáním na energetická centra; je velmi účinná metoda k harmonizaci celé naší bytosti.

Při dlouhodobém onemocnění je možné kámen nosit na příslušné čakře nebo jej připevnit na postižené místo - náplastí, bavlněný sáček, obvazem.

Při pokládání kamenů na OTEVŘENÉ rány je třeba kámen PŘED POUŽITÍM DESINFIKOVAT, jinak nebrání nic jeho použití.