Katka Chaloupková o Shamballe v časopise "Záhady života"

Duhová energie Shambally

Vítejte v Shamballe, nejduchovnějším městě světa, která leží vysoko v horách mezi Tibetem a Nepálem. Ne, nehledejte mapu, neuspěli byste. Dokonce byste ji neobjevili ani při pohledu z letadla, i kdybyste třeba kroužili přímo nad ní. Podle legend je Shamballu možné vidět pouze v 5D realitě, kterou nejsme my, materialisté žijící v trojrozměrném světě, zatím schopni vidět. Ovšem i přesto můžeme na vlastní kůži pocítit zázračné a silné léčivé energie Shambally, které podle mnohých uzdravují tělo i duši. 

Říká se, že cestu do Shambally zná ve svém srdci každý a úplně všichni smíme ochutnat její jedinečnou nádhernou energii. Stačí jen chtít, oddat se přání a umět propojit svou mysl se srdcem a duší. Pokud poprosíte o napojení na toto duchovní město, tak se energetický přenos uskuteční už za několik vteřin. A nejen to. Někteří lidé, kteří jsou schopni přijímat obrazové informace pomocí vnitřního zraku, se v mysli procházejí po Shamballe a setkávají se tam s anděli i dalšími dokonale čistými bytostmi, včetně nanebevzatých mistrů. Mohou od nich získat odpovědi a láskyplné informace, které nikde jinde nedostanou. A je až neuvěřitelné, že Shamballu většina lidí popisuje obdobně – že tam jsou nádherné paláce s obrovskými zahradami, fontánkami, půvabným zátiším, hraje tam nepopsatelně dokonalá hudba. V jednom se ale shodují všichni - na všechnu tu krásu se jen těžko hledají slova, takové výrazy ve slovníku zkrátka nemáme. Někomu jde napojení na duchovní město hned, jiný potřebuje v klidu trénovat a meditovat. Nejtěžší totiž je naučit se vypnout logické myšlení, které se nás snaží úzkostlivě svést z cesty. 

Účinný způsob léčení? 

„Shamballa slouží jako taková multidimenzionální nemocnice, dokáže nás uzdravovat,“ vysvětluje Kateřina Chaloupková, která má několik mistrovských zasvěcení a předává toto umění dalším lidem. „Energie ze Shambally je určena k léčení všech lidí a umožnuje náš vzestup ze 3D dimenze do 5D dimenze, do které teď vstupuje celá planeta a pociťuje to už téměř každý člověk. Západní medicína stačila jen na 3D dimenzi, proto teď mnoha lidem nezabírají žádné léky. Energie Shambally kmitají v 5D prostoru a mohou vyléčit téměř všechny nemoci,“ tvrdí alternativní terapeutka, která metody léčení kombinuje podle aktuálního stavu klienta. „Jeho zdravotní stav diagnostikuji pomocí přiložením rukou a z vyzařování jeho aury cítím, kde je jeho problém. „Zároveň s tím nechávám proudit blahodárnou energii ze Shambally do celého jeho těla a přitom telepaticky komunikuji se světelnými bytostmi, které mi pomáhají odstraňovat negativní energie a bloky. Ty si vytváříme a způsobujeme sami například nesprávným myšlením a emocemi,“ vysvětluje. Už po dvaceti minutách proudění energie se prý klient cítí o mnoho lépe a často nechápe to, co při předávání cítil. Většinou pociťuje jemné brnění, horkost terapeutových dlaní a obrovskou úlevu a zklidnění. „Vážnější zdravotní stav je třeba léčit i s pomocí dalších metod přírodní medicíny, třeba homeopatie, je to velice individuální,“ doplňuje. 

Popiska k fotografii: Se Shamballou úzce souvisí duhové energie a také modrofialková záře, která prostupuje každým koutem  duchovního města. 

ÚZCE SOUVISÍ S REIKI

Shamballa je nejsilnější energií v celém reiki systému, který byl vytvořen pro lidi, aby duchovněji vzestoupili, a aby se prosvětlili. Podle terapeutů Shamballa rozpouští mentální a fyzické bloky, navrací dávno zapomenuté schopnosti – jasnozřejní, jasnoslyšení, telepatii, intuici, atd., aktivuje nové čakrové kódy a vyvažuje ty staré, rychle překódovává naše DNA. Jen tak prý může dojít k obrovské transformaci a duchovnímu posunu lidstva. Energie reiki byla v rámci duchovního růstu a možnosti léčení údajně ze Shambally spuštěna ve větší míře okolo roku 1980. Energie reiki ovšem v dnešní době začíná slábnout a už dávno nemá takovou sílu, jako měla dříve. Je to proto, že lidstvo už je připraveno na daleko silnější energii, Shamballu, která byla spuštěna v roce 2003. „Kdyby byla Shamballa a její silné vibrace spuštěny před třiceti lety, spálilo by to nepřipraveným lidem na Zemi nervová centra a jednoduše by se zbláznili. V současnosti je to jiné, už jsme na vyšší duchovní úrovni než tehdy,“ říká Kateřina Chaloupková.  

Zasvěcení za pár korun

Nedalo mi, abych se nezaptala na masivní zasvěcování, které se stalo módou mezi esoteriky i mezi léčiteli. Ale je vůbec správné zasvěcovat do těchto nejsilnějších energií lidi, kteří na sobě vůbec duchovně nepracují? Mohou nás pak léčit? Jak si pak můžeme být jisti jejich schopnostmi? „V tom máte pravdu, samozřejmě by to dobře nebylo. Ale ten, kdo požádá svého mistra o zasvěcení, by měl vědět, že tento proces proběhne pouze v okamžiku, kdy je na to skutečně připraven. Když ke mně někdo přijde a požádá o zasvěcení, nejprve se napojím na Shamballu a bytosti, které ji obývají, a ti samy rozhodnou o tom, zda ho zasvětí nebo ne. Já jsem pouze kanál, přes něhož energie prochází,“ vysvětluje Kateřina Chaloupková. Každý mistr je podle ní zároveň strážce Shamballské frekvence. „Někdy se stává, že k zasvěcení žáka vůbec nedojde, protože na to nebyl připraven a tak silnou energii by ještě nezvládnul. I to se stává. Jednoduše řečeno se vůbec nespustí. Mohu vám ale prozradit, že mám informace o tom, že se blíží doba, kdy bude tato energie na zemi dostupná i bez zasvěcování a dostane se ke všem. Pak se budou dít neuvěřitelné věci,“ říká s úsměvem paní Kateřina. 

ROZZÁŘENÉ OČI

Zasvěcení probíhá většinou v malých skupinách, kdy zavřou oči a otevřou se všemu, co bude následovat. Mistr se napojí na duchovní město, poprosí o zasvěcení přítomných a ti, kteří se otevřou, po chvíli začínají cítit mrazení po těle, jemné brnění a příjemné vibrace, mají pocit, že je nad jejich hlavou trychtýř, ze kterého jim energie vstupuje do hlavy. Při zavřených očích mohou vidět přímo Shambalu nebo duchovní bytosti, které čistí jejich čakry a zbavují je veškeré nahromaděné negativity. Některým z nich se zjevují tisíce nádherných symbolů, které od vysokých entit obdrží každý, kdo je přítomen. Při takovém sezení se dějí neuvěřitelné věci. Zasvěcení už po několika desítkách minut cítí tak, jako by z nich někdo odvalil těžký balvan, mají pocit, že mohou létat, jsou radostní, usměvaví a lehcí. Jako by z nich někdo odstranil tuny odpadu. Zároveň získávají léčitelské schopnosti. „Přála bych vám, abyste se podívali do jejich očí, jak jim září. Je to nádherné, být u takové životní proměny,“ popisuje paní Kateřina.  

SYMBOLY V AUŘE

Zasvěcení do Shambally je vícestupňové a má mnoho podob. Nejznámější je ale Shamballa 1024, která pomůže vaší duši vzpomenout s na 1024 tajných magických symbolů, které pak můžete využívat například v léčení. To je ovšem jen třešnička na dortu, podle Kateřiny Chaloupkové se nově zasvěceným otevírá mnoho dalších schopností, najednou jednoduše řečeno ví, jak mají odvádět duše ke Světlu, jak čistit prostory s negativní energií, začínají naslouchat své intuici. „Pokud mohu mluvit sama za sebe, musím se přiznat, že nad Shamballou někdy pláču štěstím, jaké dary nám dává. Sama jsem svědkem toho, co ty nádherné čisté bytosti, na které se napojujeme, při zasvěcování dávají za dary. Mnoho z nim vyčistí negativní karmu a minulé životy, dají schopnosti, které se jim otevřou v budoucnu, zharmonizují pravou a levou mozkovou hemisféru, vnitřní mužský a ženský princip, čakry, vloží jim do aury nebo oka atlantské krystaly, do třetího oka smaragdy, atd. O tom se ale nikde nemluví, ale pravděpodobně to vidí všichni mistři, kteří zasvěcují. Jsme svědkem úžasných proměn a láskyplného obdarovávání,“ popisuje. 

CO SE ZMĚNÍ?

Většina z těch, kteří podstoupili zasvěcení do Shambally a svou duchovní proměnu, přestávají žít svůj předchozí život postavený na negacích a radikálně požadují změnu. Často pak mění partnery, přátele, práci nebo prostředí. Pochopí, že chtějí žít jinak a lépe a odmítají vše, co by je opět stahovalo do prázdnoty. Přestávají mít tendence odsuzovat ostatní a dívají se na ně s porozuměním. Přehlížejí hádky, konflikty a pomluvy, nechtějí už být jejich součástí. Změny si rychle všimne okolí a ti, co s nimi přestanou „vibračně ladit,“ z jejich blízkosti mnohdy i nevědomě odcházejí a přicházejí ti, kteří projasní váš den a naplní vás bezděčnou láskou. Shamballa naučí odpouštět a žít v pravdě, ať už je sebevíc bolestivější. Největším problémem a hrozbou (nejen po zasvěcení do Shambally), přes to všechno stále zůstává lidské ego a logické myšlení. Základním předpokladem úspěchu je naučit se je vypnout. Tomu, co na sobě přestane pracovat a své nabité schopnosti si nebude hýčkat, upadne opět v zapomnění a realita se mu vrátí opět do starých kolejí. Ale schopnosti a předpoklady se mu podle Kateřiny Chaloupkové už nikdy neztratí. Budou čekat na to, až se k nim opět vrátí a zašeptá magické slůvko Shamballa…

Výkřik: Symboly jsou zasvěcením navždy vloženy do aury a poté nesmírně zvyšují osobní vibrace. 

rámeček

Manuály na všechno?

Systém moderního zasvěcování má však své odpůrce, kteří nemohou překousnout, že se některá zasvěcování už dějí i na dálku. „Jako by nestačilo, že na zasvěcení už nyní stačí jeden až dva dny. Dříve se tak silné energie dostaly jen k těm nejpovolanějším, kteří na sobě duchovně pracovali desítky let a dnes? Doba se zrychluje a lidé chtějí mít všechno hned, pokud možno bez většího úsilí. Stačí dva kliky na počítači a máte zaplaceno zasvěcení na dálku, při kterém nemusíte ani osobně znát svého mistra,“ napsala nám svůj názor na reiki systém Lenka Hudková z Liberce. 

Jak to tedy je?

I zasvěcování na dálku prý funguje velice dobře, protože prostor i dálka jsou v duchovní sféře pouze relativní pojmy. Ovšem že ho nenaučí (a ani v tomto případě nemůže) s energií pracovat v praxi, je věc druhá. Internet je plný manuálů, ale nahradí rady zkušeného mistra? Na druhou stranu tady ale platí nesmírně pravdivé pravidlo, že když je žák připraven, ten správný učitel se vždy objeví. Ti dobří mistři k sobě přitahují dobré žáky a platí to i naopak. Vybírejte dobře! Více zde: https://www.lecitelstvi-shamballa.cz/shamballa/moje-slova-o-shamballe-z-casopisu-zahady-zivota/