Reiki je bezpečná, jemná a nenásilná metoda, která uvádí tělo do rovnováhy a tím pomáhá jeho léčení. Naučíte-li se s ní pracovat, získáte možnost si sami zvyšovat energii, zmírníte si bolesti, praktikování Reiki Vám umožní hlubokou relaxaci a tím získáte nádherný pocit harmonie. Reiki aktivuje váš samoléčebný mechanismus a zlepší mimosmyslové vnímání. Reiki je velmi staré umění léčby, které v 19.století v Japonsku znovu objevil křesťanský mnich Dr.Mikao Usui.

 

 

Prostor, který nás obklopuje je naplněn nekonečnou a nevyčerpatelnou energií - je to univerzální, tvořivá síla, která udržuje na živu každý živý organismus. Součástí této energie je i Reiki. Japonské slovo Reiki v překladu znamená univerzální životní energii. Tato metoda léčení přivádí tělo a mysl k vyrovnanosti, protože působí nejen na tělesné rovině, ale i na duchovní, emocionální i duševní. Jak víme přibližně 90 % všech nemocí vzniká v psychice člověka. Nemoc je výsledkem nerovnováhy a příčiny se obvykle nacházejí v emocionálních, duševních i duchovních úrovních. Aplikace Reiki velice příznivě působí na vaší psychiku, podporuje sebe-léčbu, posiluje tělo a ducha, uvolňuje blokády, očišťuje od jedů, urovnává a harmonizuje vaše čakry, zprůchodňuje dráhy meridiánů a tím vytváří harmonii celého těla. Pokud jste v psychické a duševní rovnováze může energie volně proudit a tím i postupně odstranit příčiny nemocí. K práci s Reiki není třeba žádného lékařského nebo diagnostického vzdělání. Jediné co potřebujete k tomu, abyste se s Reiki naučili pracovat, je Váš zájem. :-)

 

 

Studium Reiki dělíme na tři stupně z toho důvodu, abychom lépe porozuměli sami sobě. Každý jednotlivý stupeň vám v životě pomůže udělat změnu. Po prvním stupni získáte schopnost s Reiki pracovat na svém fyzickém těle. Dá se tedy říci, že až začnete Reiki 1.stupně používat, začne se vaše tělo léčit. Po absolvování druhého stupně se léčba zaměřuje na psychickou stránku člověka. Tedy všechny zdravotní problémy vzniklé z hlavy, vašich strachů, fobii, nejistoty či ega se naučíte léčit v druhém stupni Reiki. Nejsilnější léčení a očista těla přichází po třetím stupni, který se zaměřuje na naší duši. Všechno co jsme v sobě nechtěli vidět, přiznat si, čemu jsme nechtěli rozumět, co jsme nechtěli pochopit to všechno najednou vyplouvá na povrh a mi se měníme od základů - léčba člověka je tady úplná.