Rady jak začít se stravou

Nastartujte hubnutí jednodenním půstem
Nový jídelníček zahajte jednodenním půstem. Nejenže si tak mozek lépe uvědomí, že od teď začíná ‚změna režimu‘, odplaví se z těla i všechny nečistoty.

Povoleno je jen ovoce a zele­nina – vyberte si jakýkoli druh, ale určitě zařaďte do jídelníčku alespoň jeden se silně detoxikačními účinky, jako je ananas, vodní meloun nebo červená ře­pa.

K obědu si dejte jen hovězí či zeleninový vývar (urychluje vyprazdňování) a po celý den nezapomínejte hojně pít tekutiny. Nejlépe čirou vodu, případně neslazené bylinné čaje.

Den po půstu
Najeďte na plnohodnotnou ale lehkou stravu…

Snídaně: bílý jogurt s živou kulturou.
Svačina: kousek ovoce
Oběd: libové maso s rýží nebo brambory.
Svačina: kousek zeleniny.
Večeře: celozrnný rohlík se sýrem dle vlastního výběru.

Třetí den

Dopřejte si větší porce v následujícím složení:

Snídaně:
celozrnné pečivo nebo cornflakes.
Svačina: kousek ovoce.
Oběd: libové maso s rýží nebo brambory.
Svačina: zeleninový salát s dresinkem.
Večeře: špagety s tuňákem a rajčatovou omáčkou.

Je nutné dodržet tento pozvolný systém, jinak se vám lehce stane, že záhy po jednodenním půstu se vrhnete na segedinský guláš s šesti knedlíky a místo očisty dosáhnete ještě větší nerovnováhy metabolis­mu a tělo horlivě začne ukládat tukové zásoby.

V dalších dnech
Jezte alespoň pětkrát denně v menších porcích. Pravidelné stravování tak nedovolí žalud­ku lenivět a vše dobře stráví. Malé porce zase zaručí, že se žaludek neroztáhne a k zasyce­ní postačí menší porce.

V malé míře si můžete dopřát i kousek něčeho sladkého, ale vyrovnej­te to pohybovou aktivitou: Přidejte k redukčnímu jídelníčku každodenní desetiminutovou rozcvičku, která  zároveň prospěje i svalstvu a pěknému držení těla. 

Jak snížit chuť na sladké
Nekonzumujte jiné než celozrnné pečivo, ani jiné potraviny z bílé mouky – jako jsou například špagety – a nahraďte je celozrnnými. Bílá mouka zanechává ve střevech povlak, který zabraňuje vstřebávání živin.

Navíc vás celozrnná mouka víc zasytí, dodá výživu a má jedno velké plus – snižuje chuť na sladké!

Zároveň však nezapomínejte na dostatečný přísun bílkovin – právě jejich nedostatek bývá příčinou chuti na sladké. Chybějící energii z bílkovin pak organismus dohání příjmem cukru.